Stolársky sortiment pre každého

» Lepidlá a tmely

Akrylové tmely, silikóny – elastické tmely, polyuretánové lepidlá a tmely, MS polymérne lepidlá a tmely, disperzné lepidlá, rozpúšťadlové lepidlá a iné druhy tohto sortimentu ponúkame z dielní nášich dodávateľov AGGLU a DEN BRAVEN.

   V prípade záujmu o nákup tovaru nás kontaktujte e-mailom alebo telefonicky na č. +421 56 628 06 52, +421 905 714 722.

Aktuálna ponuka / Lepidlá a tmely    


AGGLU | contact sprej
/500ml

Vysoko produktívne kontaktné lepidlo v spreji pre univerzálne použitie. Jednoducho aplikovateľné lepidlo pre kontaktné lepenie
dreva, kovu, gumy, textilií, väčšiny plastov, kartónov, betónu, polyetylénu, laminátu.
Lepí aj penový polystyrén na iný typ materiálu.
Je vhodný aj pre lepenie niektorých typov podlahovín na čistý a hladký povrch a taktiež pre lepenie podlahových soklov a líšt.

technický list
AGGLU | DUOCOLL 1050 D3
/0,25 kg/0,5 kg/1 kg/5 kg

Jednozložkové kopolymérne disperzné lepidlo s výbornou odolnosťou voči vode, ktoré spĺňa požiadavky normy DIN - EN 204 pre lepidlá kategórie D3. Špeciálne určené pre lepenie tvrdého dreva pre interiérové prvky umiestnené vo vlhkých miestnostiach. Možnosť použitia aj vo vysoko frekvenčnom lise.


technický list
AGGLU | DUOCOLL 1057 D3
/0,25 kg/0,5 kg/1 kg/5 kg

Jednozložkové kopolymérne disperzné lepidlo s výbornou odolnosťou voči vode, ktoré spĺňa požiadavky normy DIN - EN 204 pre lepidlá kategórie D3. Špeciálne určené pre lepenie tvrdého dreva pre interiérové prvky umiestnené vo vlhkých miestnostiach. Možnosť použitia aj vo vysoko frekvenčnom lise.


technický list>
AGGLU | KESTOKOL D4000
/0,5 kg/1 kg/5 kg

Jednozložkové kopolymérne disperzné lepidlo s výbornou odolnosťou voči vode, ktoré spĺňa požiadavky normy DIN - EN 204 pre lepidlá kategórie D4 a spĺňa požiadavky na tepelnú odolnosť podľa normy WATT 91. Špeciálne určené na výrobu okien a dverí, plošné a konštrukčné lepenie, pričom spoje sú odolné aj vplyvu extrémnej klímy.

technický list
AGGLU | NEOFLEX T-1849 V
/0,6 kg/2,3 kg/2,5 kg

Neoflex T-1849 V je kontaktné lepidlo, vhodné pre lepenie kože, dreva, textilu, gumy, polyuretánovej peny, atď.

technický list
AGGLU | NEOPUR 2238 RR
/0,5 kg/1 kg/2,5 kg

Neopur 2238 je vlhkosťou vytvrdzujúce jednozložkové lepidlo na výrobu sendvičových panelov. Pre lepenie mäkkého dreva, platní z minerálnych materiálov, sendvičových platní, konštrukčných platní a iných materiálov.technický list
AGGLU | TECHNOBOND 1KD4
/0,5 kg/1 kg/5 kg

Jedno-komponentné neplnené D4 lepidlo,
vhodné na lepenie dreva. Spĺňa požiadavky DIN EN 204 D4. Je vhodné na lepenie pre vnútorné lepené spoje (trvalé spoje v prostredí s veľkou vlhkosťou) a vonkajšie lepené spoje (dvere, schody, okná).

technický list
AGGLU | U-BOND 307 FC
/310 ml

Jednozložkové, vlhkom rýchlo vytvrdzujúce polyuretánové lepidlo, ktoré sa po vytvrdnutí mení na lepidlo so silnou priľnavosťou a vysokou odolnosťou voči vode, teplote, zvetrávaniu a starnutiu podľa normy EN 204 D4. Špeciálne vyrobené s krátkym otvoreným časom pre rýchlu manipuláciu.

technický list
AGGLU | U-BOND 309 TFC
/310 ml

Jednozložkové, vlhkom rýchlo vytvrdzujúce polyuretánové lepidlo, ktoré sa po vytvrdnutí mení na lepidlo so silnou priľnavosťou a vysokou odolnosťou voči vode, teplote, zvetrávaniu a starnutiu podľa normy EN 204 D4. Špeciálne vyrobené s krátkym otvoreným časom pre rýchlu manipuláciu.

technický list
AGGLU | SIMP SEAL 55
/290ml

Jednozložkové (high modulus) lepidlo/tmel bez silamínu. Akonáhle je vytlačené vytvrdzuje reakciou s vlhkosťou ovzdušia a vzniká vysoko výkonné, permanentné, flexibilné a elastické
lepidlo. Charakterizované vysokou tixotropiou
má výbornú manipulačnú pevnosť.

technický list
DEN BRAVEN | Akrylový štukový tmel
/310ml /Biely

Na tmelenie prasklín a škár v interiéry, špeciálne pre materiály, ktoré sú upravené štukovou vrstvou. Pre štukové omietky, pohľadový betón, polystyrén podhľadových kaziet a škár medzi schodišťom a murivom atď. Tmelenie škár medzi rámami okien, dverí a murivom s požiadavkou štukového efektu. Obsahuje biely kremičitý piesok.

viac technický list
DEN BRAVEN | Akrylový tmel
/310ml /biely, čierny, hnedý, šedý

Na tmelenie škár medzi rámami okien, dverí a murivom, rohových škár sadrokartonových konštrukcií, deliacich priečok, drevotrieskových dosiek a drevených výstuh a pod. Tmel je po vyzretí pretierateľný. V priebehu zretia sa tmel zľahka prepadá a vytvára typický fabion. V dilatačných škárach vie pohltiť až 12,5% pohybu.

viac technický list
DEN BRAVEN | Akvaristické lepidlo
/310ml /Transparentné

Na lepenie celosklenených akvárií, terárií, sklenených vitrín, tmelenie sklenených fasád budov, sklenených konštrukcií výstavných plôch, tmelenie nádrží pre úpravu pitnej vody, jamôk, zásobných cisterien a nádob na pitnú vodu. Vytvára trvale pevný, elastický spoj. Odolné voči slanej morskej vode.

viac technický list
DEN BRAVEN | čistiace obrúsky
extra silné /biele

Na efektívne odstránenie nevytvrdnutej PUR peny, silikónu, tmelu, väčšiny lepidiel, olejov, mazadiel, lakov a farieb z rúk, pracovných nástrojov alebo znečistených povrchov. Odstraňuje tiež zaschnuté nátery z nesavých povrchov max., do 24 hodín po aplikácii.
Ideálne pre každú dielňu, servis…

viac technický list
DEN BRAVEN | Čistič PUR peny
/500 ml

Na ľahké očistenie pracovných pomôcok znečistených nevytvrdnutou polyuretánovou penou. Čistenie ventilov a aplikačných častí NBS pištolí na polyuretánovú penu. Dóza je vybavená rozprašovačom, ale možno ju i naskrutkovať na aplikačnú pištoľ.

viac technický list
DEN BRAVEN | Klampiarsky tmel
/210 ml /šedý

Na tmelenie a opravy klampiarskych prvkov, ako sú napr. prechody striech, oplechovanie okolo komínov, atík, ríms a pod. Tmel je veľmi dobre priľnavý k oceľovým plechom, eloxovanému hliníku, murivu a drevu. Na kovy nepôsobí korozívne.

viac technický list
DEN BRAVEN | Lepidlo na zrkadlá
/310 ml /béžové

Na lepenie zrkadiel, dekoratívnych a akustických obkladov, na betón, omietkové murivo,
keramické obklady, sadrokartón, drevotriesku apod. Neagresívne voči kovovej vrstve zrkadla. Spotreba lepidla je 300-600 g/m2 v závislosti na savosti podkladu a je priamo úmerná hrúbke zrkadla.

viac technický list
DEN BRAVEN | POWER KLEBER
(PU lepidlo D4) /500 ml

Na lepenia dreva, skla, kovu, plastu, keramiky, umelého a prírodného kameňa, betónu, sadrokartónu, kobercov (plsť, textil a pod.)
Tlmí hluk a vibrácie, zľahka napeňuje a vyplňuje nerovnosti. Nie je agresívne k podkladu, odoláva bežným chemikáliám a poveternostným
vplyvom.

viac technický list
DEN BRAVEN | MAMUT Glue
/290ml /biely gold

Na mimoriadne odolné lepené spoje už s maximálnou počiatočnou pevnosťou. Prilepí aj ťažké predmety mamuťou silou k podkladu, bez nutnej fixácie lepeného spoja. Pevnosť v ťahu po vytvrdnutí až 22 kg/cm2. Nahrádza klince, skrutky a nity. Jedná sa o špeciálnu modifikáciu MS polymérov, vytvárajúcu po vytvrdnutí pretierateľný vysokopevnostný a elastický spoj. Nie je agresívny k podkladom, je ideálny na lepenie zrkadiel.

viac technický list
DEN BRAVEN | MAMUT GLUE CRYSTAL
/290 ml /transparentný

Moderné lepidlo na báze MS polymérov vhodné všade tam, kde je vyžadovaný transparentný (priehľadný) spoj. Tento produkt je ďalším výrobkom do „rodiny“ Mamutov. Uplatní sa
medzi murármi, klampiarmi, pokrývačmi, mechanikmi, elektromontérmi a zámočníkmi, kutilmi i profesionálmi. Vytvára vysoko trvanlivý, vodotesný a mrazuvzdorný spoj odolný voči UV žiareniu a poveternosti.


viac technický list
DEN BRAVEN | Maskovacia páska
19, 25, 30 mm x 50 m /krémová

Maskovacie pásky rôznych šírok pre veľmi rozsiahle použitie a maskovacie aplikácie. Čiastočne nasýtený krepový papier potiahnutý prírodným kaučukovým lepidlom, ktorý je po aplikácií jednoducho odstrániteľný.


viac technický list
DEN BRAVEN | Montážne neoprénové lepidlo /310ml /béžová

Na lepenie rovného i profilovaného tvrdeného PVC, dverných prahov, zárubní, okenných parapetov. Lepenie prírodného kameňa, keramických obkladov, drevovláknitých a drevotrieskových dosiek na betón i omietku. Materiály sa lepia tzv. Transfer metódou. Pevnosť spoja po 24 hodinách už 24 kg/cm2.viac technický list
DEN BRAVEN | Kobercová obojstranne lepiaca páska /50 mm x 10 m

Na lepenie a upevňovanie kobercov zvlášť na nesavé podklady, ako je napr. dlažba, linoleum, umakart a pod. Vyniká silnou priľnavosťou a lepivosťou k väčšine podkladových materiálov. Základ pásky je tvorený polypropylénovým nosičom s obojstranným nánosom syntetického pryžového lepidla. Hrúbka pásky: 0,11 mm, pevnosť v ťahu: 50 N / 25 mm, priľnavosť
na kov: 20 N / 25 mm. Tepelná odolnosť pásky -20 °C až +70 °C.

viac
DEN BRAVEN | Obojstranne lepiaca upevňovacia páska voľne
19 x 1 x 5 mm /biela

Na mnohostranné upevňovacie práce v domácnosti i v profi sfére. Ideálna na upevňovanie výstražných a informatívnych cedulí a dekoratívnych predmetov. Okamžité upevňovanie firemných tabulí na prezentáciách, výstavách a veľtrhoch. Fixácia lepených predmetov pri montážach, ako lepenie zrkadlových stien, menších zrkadiel do skríň kúpeľní a pod.

viac
DEN BRAVEN | Aplikačná pištoľ HKS /na 310 ml

Na aplikácie – vytláčanie tmelov alebo lepidiel z kartuší. Okamžitá použiteľnosť, jednoduchá obsluha. Pri ukončení prítlaku spätný krok na zabránenie vytekaniu tmelu z kartuše. Ľahké materiály umožňujúce prácu po dlhšiu dobu bez zvýšenej únavy.

viac
DEN BRAVEN | Aplikačná pištoľ
PLAST - kov /štandard

Na aplikácie – vypenenie PUR peny z pištoľových dóz. Pomocou regulačnej skrutky možno
nastaviť požadovanú šírku vypenenej peny – úsporné a efektívne.viac technický list
DEN BRAVEN | Protiprachová fólia
na dvere so zipsom /120 x 220 cm

Firma Den Braven SK s.r.o. ponúka protiprachovú fóliu so zipsom, ktorá sa umiestňuje do dverných otvorov. Funguje ako protiprachová uzávera, oddeľujúca čisté
priestory s prevádzkou od miestnosti, kde prebieha stavebná činnosť.

viac technický list
DEN BRAVEN | Pur pena Green Line
/750 ml /pištoľová

Na montáž dverných zárubní a okenných rámov, vyplňovanie dutín, montážnych priestorov medzi panelmi, stennými priečkami, stropom a podlahou, priechodov elektrického vedenia. Výborná tepelná izolácia podstrešných
priestorov alebo kúpeľňových vaní. Vhodná
i na zvukové izolácie.

viac technický list
DEN BRAVEN | Pur pena Green Line
/750 ml /trubičková

Na montáže dverných zárubní a okenných rámov, vyplňovanie dutín, montážnych priestorov medzi panelmi, stennými priečkami, stropom a podlahou. Výborná tepelná izolácia podstrešných priestorov alebo kúpeľňových vaní. Vhodná i pre zvukové izolácie. Dodáva sa i v špeciálnych úpravách ako Zimná pena...

viac technický list
DEN BRAVEN | Parketový tmel
/310ml /farby dreviny

Pre interiéry vo farbách breza, buk, buk stred., čerešňa, čerešňa stred., dub, dub tmavý, javor, smrek, mahagón. Tmelenie všetkých drevených a lamino podláh, škár podlahových líšt medzi murivom a schodišťom. Vyniká silnou priľnavosťou, pretierateľnosťou, zabraňuje vnikaniu vody a prachu do škár.

viac technický list
DEN BRAVEN | Pur pena MEGA 70
870 ml /pištoľová

Profesionálna, jednozložková montážna a konštrukčná polyuretánová pena, špeciálne vyvinutá pre požiadavku maximálnej výťažnosti s možnosťou použitia za teplôt až do +35°C.
Po vytvrdení objemovo stála a pretierateľná bežnými náterovými hmotami. Použitie pre montáže otvorových výplní.


viac technický list
DEN BRAVEN | Maxi trubičková nízkoexpanzná pena /825 ml /žltá

Na vyplňovanie škár pri montáži okenných
rámov a dverných zárubní, izolácia potrubných systémov a na utesňovanie priechodov
v stenách. Výplne drevených obkladov stien, izolácia a zatepľovanie strešných konštrukcií.
Na izoláciu kúpeľňových vaní, vaničiek sprchových kútov, potrubných systémov a dutín. Utesňovanie priechodiek a chráničiek v stenách a pod.

viac technický list
DEN BRAVEN | Nízkoexpanzná pena
/750 ml /pištoľová /zelená

Na špeciálne montáže, kde je nutná minimálna expanzia a vyššia hustota vytvrdzujúcej sa peny (obložkové zárubne, parapetné dosky, schodišťové podstupnice, prahy a pod.).
Na výplň drevených obkladov stien, na izolácie a zatepľovanie strešných konštrukcií. Je vhodná i pre bežné vyplňovanie škár pri montáži okenných rámov a dverných zárubní alebo na izolácie kúpeľňových vaní, vaničiek sprchových kútov.

viac technický list
DEN BRAVEN | Protipožiarna pena
/750 ml /pištoľová /červená

Jednozložková, izolačná PUR pena s preukázateľnou odolnosťou proti ohňu a s ďalšími doplnkovými charakteristikami.
Používa sa na vyplňovanie škár pri montážach okenných a dverných rámov. Ako protipožiarna izolácia v priečkach a inštalačných jadrách bytových domov. Na montáže protipožiarnych podhľadov, elektrických rozvádzačov i na vyplňovanie priechodov elektrického vedenia a potrubia medzi podlahou a murivom. Izolácia potrubných systémov.

viac technický list
DEN BRAVEN | PUR PENA ZIMNÁ
GREEN LINE /750 ml

Mrazuvzdorná – aplikovateľnosť do -15 °C.
Pre celoročné montáže a tesnenie okien, dverových zárubní a prahov, prestupov
chráničiek pri teplotách pod 0 °C. Izolácia potrubných systémov. Na vyplňovanie montážnych priestorov medzi panelmi, strešným oknom a krytinou, tiež dutín medzi priečkami, stropom a podlahou, lepenie polystyrénu. Vhodná pri vyplňovaní škár medzi tepelne izolačnými doskami z materiálov EPS, XPS
a z minerálnych vlákien (tzv. vaty).

viac technický list
DEN BRAVEN | Zimná maxi pena
/825 ml /pištoľová /žltá

Pre maximálne efektívnu prácu s rozšírenou možnosťou použitia pri nízkych teplotách
pod 0 C až do -15 °C! Ideálna na prácu pri montážach všetkých typov otvorových výplní, akustických a tepelných izolácií, či vyplňovanie prestupov káblov a trubiek v stenách a stropoch, montáže obložkových zárubní. Tepelná izolácia striech a pod. Vhodná pri vyplňovaní škár medzi tepelne izolačnými doskami z materiálov EPS, XPS.

viac technický list
DEN BRAVEN | Ručná prieťažná fólia
/10 cm x 150m /50 cm x 150m

viac technický list
DEN BRAVEN | Sanitárny silikón
/310 ml /transp., biely, bahama

Na tmelenie nerezových častí bazénov, drezov, akrylátových vaní, keramických umývadiel, obkladov a škár v sanitárnom prostredí, ako
sú kúpeľne, kuchyne, WC, práčove a pod.
Na tesnenie chladiarenských boxov a v zdravotníctve. Vysoká priľnavosť k stavebným materiálom ako murivo, glazované povrchy, plasty, polykarbonáty, akryláty, oceľ – nespôsobuje oxidáciu kovov a pod.

viac technický list
DEN BRAVEN | GASKET SEALANT
/310 ml /tehlovo červená

Pre tesnenie v automobilovom priemysle a v strojárenstve. Tesnenie motorov, prevodoviek a olejových vaní. Pružné tesnenie teplovzdušných rozvodov, sušičiek, žehličiek a práčok. Tmelenie kotlových prírub, prírub vysokoteplotných rozvodov vody, dvierok, limcov, priemyslových pecí. Odoláva ropným produktom, vynikajúca priľnavosť k nesavým podkladom.


viac technický list
DEN BRAVEN | Silikón akrylový tmel
/310 ml /biely

Pre interiéry a exteriéry. Opravy trhlín a prasklín v omietke, murive, dreve, betóne. Tmelenie spojovacích škár medzi rámami okien, dverí a murivom. Tmelenie okenných parapetov, škár medzi schodišťom a murivom. Tmelenie titan-zinkových parapetov a muriva. Silikón akrylový tmel disponuje rôznymi odtieňmi s tým, že transparentná verzia je pri aplikácií biela a v priebehu schnutia stransparentnie.

viac technický list
DEN BRAVEN | Univerzálny silikón
silver line/310 ml /biely

Pre využitie v domácnosti. Utesňuje škáry v stavebných konštrukciách. Vysoká priľnavosť na smalt, keramické dlaždice a povrchovo upravené kovy. Nie je vhodný pre použitie
na PE, PP, teflón, betón, mramor, hliník, medený a pozinkovaný plech, olovo, oceľ s galvanickým povrchom a živičné podklady.


viac technický list