Stolársky sortiment pre každého

» hrany

Na prekrytie nevzhľadného rezu nájdete v našom sortimente ABS hrany, CPL hrany, dýhované hrany, lamino hrany a narážacie hrany. Ponúkame kolekcie v UNI farbách aj drevodekoroch od nášho dodávateľa – HRANIPEX – významného európskeho výrobcu a distribútora nábytkových hrán.

   V prípade záujmu o nákup tovaru nás kontaktujte e-mailom alebo telefonicky na č. +421 56 628 06 52, +421 905 714 722.

Aktuálna ponuka / Hrany  


HRANIPEX | ABS HRANY

Vysoko kvalitné termoplastové ABS hrany sú vyrábané z maximálne odolného a teplotne stáleho polyméru. Ten zaručuje vysokú odolnosť a možnosť následnej recyklácie. Zachovávajú si farebnosť a odolávajú vlhkosti.

viac
HRANIPEX | LAMINO HRANY

Papierové lamino hrany s lepidlom či bez lepidla sa využívajú na olepenie hrán málo namáhaných miest dosiek nábytku, keďže sa vyznačujú omnoho nižšou odolnosťou a pevnosťou než
ABS hrana.

viac
HRANIPEX | LAMINO HRANY FALC

Falzové hrany sú vyrobené z vysoko pružného papiera, ktorý je impregnovaný špeciálnou duroplastovou živicou. Vynikajú výbornou pružnosťou a pri správnej technológii je možné ich ohnutie o viac ako 90°.

viac
HRANIPEX | DYHOVÉ HRANY

Tenké dyhové hrany sa vyrábajú z krájaných prírodných dýh, ktoré sa spájajú pomocou prstového spoja tzv. cinku do nekonečnej rolky. Sú spevnené nánosom tavného lepidla alebo flisom.

viac
HRANIPEX | DIZAJNOVÉ HRANY

Kombináciou hrany s iným materiálom sa dosahuje pôsobivý efekt výsledku. Hrany
3D sú kombináciou ABS hrán a priehľadnej
vrstvy akrylu, ktorá vytvára na hrane tzv. 3D
efekt a plastickosť podkladového dekoru.

viac
REHAU | LASEROVÉ HRANY

Pri ohraňovaní dosiek pomocou lasera sú dotykové plochy najprv roztavené laserovým lúčom a potom pod veľkým tlakom lisované k doske. Výsledok je mimoriadne estetický a kompaktný a spoj je maximálne vodeodolný.

viac
HRANIPEX | NARÁŽACIE HRANY

Táto hrana sa pri montáži naráža do vopred vyfrézovanej drážky dosky hlavne s cieľom dosiahnuť jej oblé línie. Vyrábajú sa v dekoroch dreva aj UNI farieb v niekoľkých šírkach
a s rôznym rádiusom zaoblenia hrany.

viac